Åre gymnasieskola

Tova Hultqvist

Tova Hultqvist

Rektor Telefon: 0647-16267 tova.hultqvist@are.se
 Håkan Jacobsson

Håkan Jacobsson

Biträdande rektor Telefon: 0647-163 18 hakan.jakobsson@are.se
Petra Danielsson

Petra Danielsson

Skolkurator Telefon: 0647-162 37 petra.danielsson@are.se
Lotta Vikström

Lotta Vikström

Specialpedagog Telefon: 0647-162 25 lotta.vikstrom@zonline.se
Malou Lindahl

Malou Lindahl

Studievägledare Telefon: 0647-168 19 malou.lindahl@zonline.se
Lena Dahleman

Lena Dahleman

Administratör. Betygsregistrering, interkommunala avgifter och elevstatistik. Telefon: 0647-162 20 lena.dahleman@are.se
Anna-Lena Lidén

Anna-Lena Lidén

Administratör. Busskort, skolskjutsar, inackorderingstillägg och personaladministration. Telefon: 0647-162 32 anna-lena.liden@are.se

Emilia Rogge

Administratör på SFI och Komvux Telefon: 0647-162 92 emilia.rogge@are.se

Stefan Håkansson

Vaktmästare Telefon: 070 - 210 74 78
Personal på elevhemmet

Personal på elevhemmet

Harriet Andersson, Karin Dyrstad (på bilden), Tuss Nord. Telefon: 076 - 136 15 79
Cafeteriapersonal

Cafeteriapersonal

Cecilia Fredriksson Telefon: 0647 - 162 27

Monica Lenell

Skolsköterska Telefon: 0647-162 34 monica.lenell@are.se
Karin Källström

Karin Källström

Skolkurator med placering på Åre gymnasieskola Telefon: 0647-162 29 karin.kallstrom@are.se

Ronny Dahlberg

Skolkurator med placering på Åre gymnasieskola och Kyrkskolan Hallen Telefon: 0647-16263 ronny.dahlberg@are.se