Barn- och elevhälsan

Helene Ottersgård

Chef barn- och elevhälsan Telefon: 0647-161 31 helene.ottersgard@are.se
AnnCatrin Kvarnlöf

AnnCatrin Kvarnlöf

Skolsköterska med placering på Mörsil och Kall skola Telefon: 070-202 10 70 anncatrin.kvarnlof@are.se
Eva Holmberg

Eva Holmberg

Skolsköterska med placering på Duveds skola Telefon: 0647-162 91 eva.holmberg@are.se
Per Jansson

Per Jansson

Kommundoktorand Telefon: 0647-162 31 per.jansson@are.se
Maria Kjellgren

Maria Kjellgren

Kommundoktorand Telefon: 0647-162 40 maria.kjellgren@are.se
Inger Dahlberg

Inger Dahlberg

Utvecklingspedagog Telefon: 0647-162 19 inger.dahlberg@are.se

Evelina Björklund

Skolsköterska, Åre skola och Stamgärde skola Telefon: 073 059 24 76 evelina.bjorklund@are.se
Petra Danielsson

Petra Danielsson

Skolkurator med placering Racklöfska skolan och Kyrkskolan Hallen Telefon: 0647-162 37 petra.danielsson@are.se
Isabelle Wennberg

Isabelle Wennberg

Skolkurator med placering Åre skola och Stamgärde skola Telefon: 0647-162 33 isabelle.wennberg@are.se

Rickard Forsberg

Skolkurator med placering på Mörsils skola Telefon: 0647-162 13 rickard.forsberg@are.se
Fanny Blomé

Fanny Blomé

Skolpsykolog med placering Mörsil skola Telefon: 0647-162 16 fanny.blome@are.se
Susanne Moänge

Susanne Moänge

Studie och yrkesvägledare med placering på Hallens skola och KAA ansvarig Telefon: 0647-162 26 susanne.moange@are.se

Lina Sundström

Specialpedagog förskolor Åre Telefon: 0647-16227 lina.sundstrom@are.se

Ann-Britt Klovenborn

Specialpedagog förskolor Åre Telefon: 0702239980 ann-britt.klovenborn@are.se

Hanna Nilsson

Specialpedagog förskolor Åre Telefon: hanna.nilsson@are.se

Hanna Eriksson

PTP psykolog Duved och Åre Skola Telefon: 0647-168 87 hanna.eriksson@are.se

Monica Lenell

Skolsköterska Racklöfska och Hallen skola Telefon: 0647-162 28 monica.lenell@are.se

Ebba Nylén

Studie- och yrkesvägledare i Mörsil och Duved skola Telefon: 0647-168 19 ebba.nylen@are.se

Lisa Lindström

PTP psykolog Racklöfska, Stamgärde, Hallen Telefon: 0647-168 88 lisa.lindstrom@are.se

Maria Stickå

Skolkurator med placering på Duveds skola Telefon: 0647-162 27 maria.sticka@are.se