Barn- och elevhälsan

Line Uski Torpe

Line Uski Torpe

Chef Barn- och elevhälsan Telefon: 0647-161 31 line.uski-torpe@are.se
AnnCatrin Kvarnlöf

AnnCatrin Kvarnlöf

Skolsköterska med placering på Mörsil och Kall skola Telefon: 070-202 10 70 anncatrin.kvarnlof@are.se
Eva Holmberg

Eva Holmberg

Skolsköterska med placering på Duveds skola Telefon: 0647-162 91 eva.holmberg@are.se
Lotta Johansson

Lotta Johansson

Skolsköterska med placering på Racklöfska och Hallen skola Telefon: 0647-162 28 lotta.johansson@are.se
Per Jansson

Per Jansson

Skolkurator med placering på Racklöfska, Stamgärde och Kall skola Telefon: 0647-162 31 per.jansson@are.se
Maria Kjellgren

Maria Kjellgren

Skolkurator med placering på Åre skola och Duved skola Telefon: 0647-162 40 maria.kjellgren@are.se
Inger Dahlberg

Inger Dahlberg

Utvecklingspedagog Telefon: 0647-162 19 inger.dahlberg@are.se
Kristin Inegård

Kristin Inegård

Skolpsykolog Telefon: 0647-168 88 kristin.inegard@are.se
Matilda Fransson

Matilda Fransson

Skolpsykolog Telefon: 0647-162 18 matilda.fransson@are.se
Karin Källström

Karin Källström

Skolkurator med placering på Åre gymnasieskola Telefon: 0647-162 29 karin.kallstrom@are.se

Monica Lenell

Skolsköterska med placering på Åre gymnasieskola Telefon: 0647-162 34 monica.lenell@are.se

Evelina Björklund

Skolsköterska med placering på Asylskolan, Åre skola och Stamgärde skola Telefon: 073 059 24 76 evelina.bjorklund@are.se
Petra Danielsson

Petra Danielsson

Skolkurator med placering på Åre gymnasieskola och Kyrskolan Hallen Telefon: 0647-162 37 petra.danielsson@are.se
Isabelle Wennberg

Isabelle Wennberg

Skolkurator med placering på Asylskolan och Åre skola Telefon: 0647-162 33 isabelle.wennberg@are.se

Rickard Forsberg

Skolkurator med placering på Mörsils skola Telefon: 0647-162 13 rickard.forsberg@are.se
Fanny Blomé

Fanny Blomé

Skolpsykolog Telefon: 0647-162 16 fanny.blome@are.se
Susanne Moänge

Susanne Moänge

Studie och yrkesvägledare med placering på Hallens skola och KAA ansvarig Telefon: 0647-162 26 susanne.moange@are.se
Malou Lindahl

Malou Lindahl

Studie och yrkesvägledare med placering på Åre gymnasieskola och Duved skola Telefon: 0647-168 19 malou.lindahl@are.se

Karin Högberg

Utbildningsvägledare Mörsils skola och Vux/SFI Telefon: 0647-162 21 karin.hogberg@are.se

Ronny Dahlberg

Skolkurator med placering på Åre gymnasieskola och Kyrkskolan Hallen Telefon: 0647-16263 ronny.dahlberg@are.se