Årebiblioteken

Birgitta Andersson

Birgitta Andersson

Biblioteksassistent i Hallen Telefon: 0647-163 77 birgitta.andersson@are.se

Camilla Stoll

Bibliotekarie i Järpen samt skolverksamhet på Racklöfska skolan Telefon: 0647-169 60 camilla.stoll@are.se
Christina Hansson

Christina Hansson

Biblioteksassistent i Järpen och Mörsil Telefon: 0647-169 60 eller 0647-163 60 christina.hansson@are.se

Elisabeth Öhman

Bibliotekarie på Åredalens folkhögskola Telefon: 0647-66 55 07 elisabetho@aredalensfhsk.se
Hanna Eskelin

Hanna Eskelin

Bibliotekarie i Järpen, skolverksamhet på Stamgärde skola, Bokstart Telefon: 0647-169 60 hanna.eskelin@are.se
Kerstin Örbo

Kerstin Örbo

Chef för Årebiblioteken och Åre turistbyrå Telefon: 0647-169 70 kerstin.orbo@are.se

LenaMari Jansson

Informatör på Åre turistbyrå, biblioteksassistent i Åre Telefon: 0647-163 21 eller 0647-168 34 lenamari.jansson@are.se
Maria Engholm-Olsson

Maria Engholm-Olsson

Bibliotekspedagog i Mörsil, Järpen och Hallen, skolverksamhet på Mörsil skola och Hallens skola, Bokstart Telefon: 0647-163 60 eller 0647-169 64 maria.engholm-olsson@are.se

Maria Wilhelmsson

Informatör på Åre turistbyrå, biblioteksassistent i Åre Telefon: 0647-163 21 eller 0647-168 34 maria.wilhelmsson@are.se
Mikael Karlsson

Mikael Karlsson

Biblioteksassistent i Åre och Järpen Telefon: 0647-169 60 eller 0647-168 34 mikael.karlsson@are.se

Niklas Sundin

Informatör på Åre turistbyrå, biblioteksassistent i Åre och Järpen Telefon: 0647-169 60 eller 0647-168 34 niklas.sundin@are.se
Rosie Bergstedt

Rosie Bergstedt

Biblioteksassistent i Järpen och Kall Telefon: 0647-169 67 eller 0647-169 62 rosie.bergstedt@are.se
Stephanie Stahl

Stephanie Stahl

Bibliotekarie i Duved, skolverksamhet på Duved skola, fjärrlån Telefon: 0647-168 37 stephanie.stahl@are.se