Årebiblioteken

Birgitta Andersson

Birgitta Andersson

Biblioteksassistent i Hallen Telefon: 0647-163 77 birgitta.andersson@are.se

Camilla Stoll

Bibliotekarie i Mörsil och Hallen, skolverksamhet på Mörsils skola och Hallens skola Telefon: 0647-163 60 eller 0647-169 64 camilla.stoll@are.se

Christina Hansson

Biblioteksassistent i Järpen och Mörsil Telefon: 0647-169 60 eller 0647-163 60 christina.hansson@are.se

Ingegerd Hägglund

Biblioteksassistent på Åredalens folkhögskola Telefon: 0647-66 55 07 ingegard@aredalensfhsk.se

Hanna Eskelin

Bibliotekarie i Järpen, skolverksamhet på Stamgärde skola Telefon: 0647-169 60 hanna.eskelin@are.se

LenaMari Jansson

Informatör på Åre turistbyrå, biblioteksassistent i Åre Telefon: 0647-163 21 eller 0647-168 34 lenamari.jansson@are.se

Maria Engholm-Olsson

Biblioteks- och turistbyråchef Telefon: 0647-169 60 maria.engholm-olsson@are.se

Maria Wilhelmsson

Informatör på Åre turistbyrå, biblioteksassistent i Åre Telefon: 0647-163 21 eller 0647-168 34 maria.wilhelmsson@are.se

Mikael Karlsson

Biblioteksassistent i Åre och Järpen Telefon: 0647-169 60 eller 0647-168 34 mikael.karlsson@are.se

Niklas Sundin

Informatör på Åre turistbyrå, biblioteksassistent i Åre Telefon: 0647-168 34 niklas.sundin@are.se

Rosie Bergstedt

Biblioteksassistent i Järpen och Kall, skolverksamhet på Kalls skola Telefon: 0647-169 67 eller 0647-169 62 rosie.bergstedt@are.se

Stephanie Stahl

Bibliotekarie i Duved, skolverksamhet på Duved skola, fjärrlån Telefon: 0647-168 37 stephanie.stahl@are.se

Anna Adamse

Bibliotekarie i Järpen och Åre, skolverksamhet på Racklöfska skolan, förskoleverksamhet Telefon: 0647-169 60 anna.adamse@are.se

Sami Vaihoja

Informatör på Åre turistbyrå, biblioteksassistent i Åre Telefon: 0647-163 21 eller 0647-168 34 sami.vaihoja@are.se

Ann-Katrin Widell

Informatör på Åre turistbyrå, biblioteksassistent i Åre Telefon: 0647-163 21 eller 0647-168 34 ann-katrin-widell@are.se